Prof. dr. sc. Iris Goldner Lang je Jean Monnet profesorica prava Europske unije na Pravnom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu. Jedna je od koordinatorica Jean Monnet centra izvrsnosti “EU’s Global Leadership in the Rule of Law”, voditeljica je UNESCO-ove katedre za slobodno kretanje osoba, migracije i interkulturalni dijalog te članica Upravog odbora UNESCO-ove jedinice za bioetiku i pravo na Pravnom fakultetu u Zagrebu. Zaposlena je kao redovna profesorica u trajnom zvanju na Katedri za europsko javno pravo, čija je bila predstojnica od 2013. do 2015. godine.
Prof. Goldner Lang imala je gostujuće pozicije na Harvard Law School i na University College London (UCL). Bila je gostujući profesor (John Harvey Gregory Visiting Professor of Law and World Organization) i Fulbright gostujući istraživač na Harvard Law School 2015/16. godine. Također je bila gostujući istraživač na University College London (2017.) i na Harvard Law School (2018.). Pozivana je održati gostujuća predavanja na nizu međunarodno istaknutih sveučilišta i institucija, među kojima se izdvajaju: Sud Europske unije, Europski parlament, London School of Economics and Political Science (LSE), Sveučilište u Stockholmu, Sveučilište u Beču, Sveučilište u Lisbonu, Vrije Universiteit Brussels, Alpbach Forum ljetna škola, Sveučilište u Bostonu, Sveučilište Temple, itd. Kao Chevening stipendist britanske vlade, magistrirala je pravo (LL.M.) na London School of Economics (LSE). Doktorirala je na Pravnom fakultetu u Zagrebu, a dio doktorskog istraživanja provela je na LSE-u i dio, kao Ernst-Mach stipendist, na Institutu za europsko pravo Johannes Kepler Sveučilišta u Linzu (Austrija). Položila je pravosudni ispit. Kao stažist je radila u Europskoj komisiji baveći se pitanjima proširenja Europske unije te europskim zdravstvenim pravom. Osim završenog studija prava, diplomirala je engleski jezik i književnost na Filozofskom fakultetu u Zagrebu.
Prof. Goldner Lang je članica Savjetodavnog odbora Horizon 2020 projekta “Reconciling Science, Innovation and Precaution through the Engagement of Stakeholders" (RECIPES), koji vodi Sveučilište u Maastrichtu. Predsjednica je Hrvatske udruge za europsko pravo (CroSEL) koja je ogranak International Federation of European Law (FIDE), hrvatska je predstavnica u Odysseus akademskoj mreži za izučavanje prava migracija i azila u Europi te članica Upravnog odbora Akademije europskog prava (ERA) u Trieru. Glavna je urednica časopisa Croatian Yearbook of European Law and Policy (CYELP), članica uredništva časopisa European Foreign Affairs Review (EFAR) i članica Savjetodavnog odbora časopisa ERA Forum. Urednica je tri knjige, autorica brojnih članaka u istaknutim međunarodnim publikacijama i autorica jedne monografije.
Više
E-mail: |
|
Telefon: 4895 751 Telefon kućni: 4895 751 |
|
Adresa:
Ćirilometodska 4, soba 51 |
|
Katedra/služba:
Europsko javno pravo |
|
Konzultacije: Četvrtkom od 10:00-11:00 sati uz obaveznu prethodnu najavu na ejpkatedra@gmail.com. Konzultacije su moguće i u drugom terminu uz prethodni dogovor putem maila. |
Copyright 2024 - Pravni fakultet, Sveučilište u Zagrebu, sva prava pridržana. Powered by Ekorre Academic